Обслуговування КПП Автоцентр на Кільцевій

Коробка передач є важливим елементом трансмісії автомобіля, який передає потужність від двигуна до коліс. Кожен тип коробки має свій власний діапазон частот крутного моменту, який забезпечує ефективну роботу при різних умовах руху. Кількість передач та механізми перемикання можуть відрізнятися в залежності від моделі автомобіля і можуть бути ручними або автоматичними. Важливо користуватися коробкою передач правильно, оскільки неправильний вибір передачі може призвести до збільшення витрат палива та зносу деталей.

Коробка передач автомобіля повинна відповідати ряду вимог, включаючи забезпечення високої тягово-швидкісної продуктивності, високого коефіцієнта корисної дії, низького рівня шуму під час роботи, легкості та зручності управління, надійності та компактності.

 

Типи та відмінності коробок передач

Існує три основні типи коробок передач: ступінчасті (механічна коробка передач, “робот”), безступінчасті (варіатор) та комбіновані (автоматична коробка передач). Кожен з цих типів має свої відмінності та переваги.

Механічна коробка передач з ручним перемиканням швидкостей є стандартною. Її робота забезпечується за допомогою педалі зчеплення. Зазвичай цей тип коробки має від 5 до 7 передач, а також режими нейтрального і заднього ходу. У сучасній техніці також використовується система "робот", яка є більш сучасною та простою в управлінні, але все ж використовує механічний тип керування.

Завдяки автоматичній коробці передач водій більше не повинен використовувати зайву педаль для керування автомобілем, що значно спрощує цей процес. Гідромеханічна коробка з більшою кількістю режимів, таких як паркування, рух, нейтральна та задній хід, використовується для перемикання режимів. Ця конструкція називається "гідро", оскільки її робота базується на високому тиску рідини в трансмісії. Основні компоненти гідротрансформатора передають крутний момент двигуна, а планетарна коробка передач відповідає за набір крутного моменту.

Гібридна коробка передач, яка є результатом поєднання механічної та автоматичної технологій, називається роботизованою коробкою передач. Вона дозволяє водію вибирати режими, як в автоматичних коробках передач, однак, замість звичайного ручного перемикання швидкостей тут використовується електроніка.

Коробка передач типу "варіатор" не здобула широкої популярності серед сучасних автовласників, оскільки на відміну від інших коробок вона не містить окремих передач. Робота такої коробки передач здійснюється за допомогою зміни швидкості, що досягається за рахунок руху двох конічних шківів, які пов'язані ланцюгом або ременем.

 

Ремонт, заміна та обслуговування КПП в АЦ “Автоцентр на Кільцевій”

Для забезпечення оптимальної роботи коробки передач необхідно виконувати регулярне технічне обслуговування. Один з найважливіших аспектів цього процесу – перевірка рівня мастила, що дає змогу вчасно виявити можливі проблеми з системою та уникнути неприємних ситуацій на дорозі.

Для забезпечення ефективної роботи коробки передач також потрібна регулярна заміна мастила в КПП. Відпрацьована олива може забруднити внутрішню поверхню коробки, тому її необхідно ретельно очистити перед заміною. Найкращим варіантом для цього є мінеральна олива, яка забезпечує якісне очищення та зменшує ризик подальшого забруднення.

 

Наша команда готова допомогти Вам у виборі найкращої марки та типу мастила для Вашого автомобіля. Ми надаємо професійний ремонт коробок передач з використанням сучасного обладнання, а наші кваліфіковані майстри пройшли спеціальну підготовку для виконання таких робіт. Зверніться до нас за адресою: Київ, Софіївська Борщагівка, вул. Толстого, 2. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером +38 (044) 290 32 24.